“Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego”. I bardzo dobrze! bo koralowy a konkretnie odcień Pantone 16-1546 Living Coral to kolor roku 2019 wybrany przez Instytut Pantone. Bardzo ładny, bardzo pozytywny, bardzo nam się podoba.

Living Coral, oznacza „afirmujący życie koral”, ciepły i optymistyczny, inspirowany naturą, ma zwrócić naszą uwagę na środowisko, jego ochronę i prowokować do zmian na lepsze.
Oto co o nim powiedziała Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute: „Jest ciepły i budzi pozytywne skojarzenia. Dodaje energii, ale w nieoczywisty sposób, będąc dalekim kuzynem równie modnych pasteli i odcieni fluo. To odpowiedź na coraz bardziej zdigitalizowany, a tym samym zdehumanizowany świat”. Ten kolor ma sprawić, że poczujemy się lepiej, nasze relacje będą szczere a doświadczenia autentyczne a nie tylko wirtualne. I my wierzymy, że tak będzie!
Współczesny świat to mieszanka kultur, wyznań, generacji, to różnorodność i wielowymiarowość, to przenikanie się na różnych płaszczyznach życia. Dlatego kolor ma ogromne znaczenie, on wyróżnia, sprzedaje, identyfikuje, pokazuje emocje. Hmmm, może przemalujemy nasze ściany w biurze…? A jeśli nie, to „koralowiec” na pewno pojawi się na naszym instagramowym i facebookowym profilu.

Jeszcze kilka lat temu firma Pantone była znana tylko specjalistom z branży poligraficznej, a teraz to światowy guru od kolorów.

Kolorem mijającego roku był fiolet, o czym nie zapomnieliśmy Was poinformować w naszym wpisie na początku 2018 roku.

Zdjęcie główne zaczerpnięte ze strony PANTONE.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: