Jeśli zobaczysz olbrzymiego, obracającego się różowego słonia na drodze do Space Needle, zrelaksuj się…, to podobno najczęściej fotografowany obiekt w Seattle. Obracająca się reklama myjni samochodowej stoi w centrum miasta przy Battery Street i Denny Way od 1956 roku. Kultowy różowy słoń to znak firmowy Elephant Super Car Wash.
Firma wywodzi się z lat czterdziestych, kiedy to pochodzący z Richmond Beach Eldon Anderson i jego partnerzy otworzyli myjnię samochodową Five Minute, jedną z pierwszych w kraju półautomatycznych myjni samochodowych. Przez lata Anderson wykorzystywał niektóre z umiejętności, których nauczył się jako operator ciężkiego sprzętu i budowniczy (podobno pracował przy budowie mostu Deception Pass), aby wymyślić pierwszy prawdziwie bezdotykowy system mycia samochodu. W 1951 roku przekonał swoich młodszych braci, Archiego i Deana, do współpracy w nowym przedsiębiorstwie: Elephant Car Wash.
Obracający się różowy neon pojawił się w filmach, teledyskach i reklamach i uznawany jest za jeden z najbardziej fotografowanych punktów w Seattle. Tak się robi dobre reklamy! Czapki z głów i owacje na stojąco dla firmy, która maczała palce w tej reklamowej robocie.


Podobno umycie samochodu to najpewniejszy sposób na deszcz… U nas się sprawdza, a jak u Was?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: