Najczęściej spotykana torba papierowa wykonana jest z papieru Kraft wytwarzanego z surowców pierwotnych (drzewa, bawełna, konopie, len) lub wtórnych (makulatura, tkaniny). Pierwszą charakterystyczną torbę wykonaną z tego papieru wyprodukowano dla domu towarowego Bloomingdale’s w 1974 roku. Była to tak zwana „little brown bag”. Najważniejszą jej zaletą była i jest wytrzymałość i odporność na rozrywanie. Porządna torba papierowa wykonana z kilku warstw i odpowiednio wzmocniona uniesie wielokilogramowe obciążenie. To wizytówka firmy, produktu i opakowanie. W drugim życiu pełni funkcję przenoszenia naszych zakupów i świetnie nadaje się do przechowywania różnych przedmiotów.
Od czasu „little brown bag” dużo się zmieniło i dzisiaj możemy wyprodukować każdy rodzaj toreb. Ekologiczne o naturalnym wyglądzie, ekskluzywne laminowane, lakierowane, z transparentnego papieru. Dowolne kształty i rozmiary, standardowe i nietypowe uchwyty, różne gramatury i rodzaje papierów, z pełnokolorowym nadrukiem, złoceniem, tłoczeniem. Nietypowe i skomplikowane zamówienia to nasza specjalność. Projektujemy, drukujemy, sztancujemy, kleimy, składamy, dostarczamy.
Torby papierowe, mają do odegrania swoją rolę, to reklama, którą się nosi, więc… puść klienta ze swoimi torbami.

Ciekawostki

Le Sac – to dizajnerski hit skandynawskich wnętrz. Wystarczy, że stoi a już dobrze wygląda. Niesamowicie wytrzymała torba papierowa została wykonana w 100% z organicznego dwuwarstwowego papieru recyklingowego 180 g/m2. Została zaprojektowana przez studio kreatywne Be-poles dla paryskiego concept store „Merci” i miała za zadanie służyć przede wszystkim jako torba na zakupy. Klienci jednak szybko znaleźli dla niej inne zastosowanie i nadali jej drugie życie. Le sac, to obowiązkowa pozycja minimalistycznych wnętrz pełniąca funkcję związaną z przechowywaniem najróżniejszych przedmiotów. Świetnie sprawdzi się jako biurowy kosz, osłonka na doniczkę, pojemnik do przechowywania plakatów, tub, schowek na zabawki i drobiazgi. Na zewnątrz biała, wewnątrz beżowo-szara posiada dwustronny nadruk w języku francuskim i angielskim. Teraz idealne wymiary to 32 x 17 x 60 cm.

Margaret Knight w dzieciństwie wykazywała umiejętności techniczne, budowała sanki i latawce dla braci, a w wieku 12 lat opracowała urządzenie awaryjne zatrzymujące maszyny włókiennicze i chroniące pracowników przed wypadkiem. Gdy w 1868 roku pracowała w fabryce toreb papierowych Columbia Paper Bag Company opracowała nową maszynę, dzięki której możliwe było automatyczne składanie i klejenie papierowych toreb o kwadratowym dnie. W 1871 roku otrzymała za to patent, a technologia, którą wymyśliła do dziś jest stosowana przy produkcji toreb. W sumie Margaret Knight uzyskała 26 patentów i została nazwana „żeńskim Edisonem”.

Fenomen papierowej torby

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: