“Jest żółta, jest brzydka i do niczego nie pasuje, ale może uratować życie” – tak o kamizelce odblaskowej powiedział Karl Lagerfeld, po czym założył ją na świetnie skrojony, czarny garnitur, białą koszulę ze stójką oraz skórzane rękawiczki.
To hasło w 2008 roku znalazło się na plakacie kampanii społecznej promującej odblaskowe kamizelki dla kierowców. Czołowy projektant Chanel, swoim wizerunkiem wspierał akcję, a billboardy pojawiły się przy francuskich drogach. Zobacz Lagerfelda na plakacie promującym dobre zasady na drodze.
Kampanię przygotowała Agencja Reklamowa Lowe Stratéus z Paryża w składzie: Creative Director: Vincent Behaeghel; Art Director: Jocelyn Berthat; Copywriter: Philippe Lopez; Photographer: Dimitri Daniloff.
Od tamtej pory dużo się zmieniło w odblaskowym świecie, a dizajnerski odblask może stać się modnym gadżetem. Warto zwiększyć swoją widoczność i dać się zauważyć kierowcom, bo ponad połowa wypadków ma miejsce po zmierzchu. Bez kamizelki odblaskowej jesteśmy dla kierowcy zauważalni z odległości 20 – 30 m, a samochód jadący z prędkością 90 km/h pokonuje 25 m w ciągu 1 sekundy. Pieszy ubrany w kamizelkę jest widoczny z odległości 130 – 150 m. Badania pokazują, że ryzyko potrącenia pieszego ubranego w elementy odblaskowe spada 6 lub 7 – krotnie. Najnowsze kamizelki siatkowe są lekkie jak piórko, przewiewne i zmieszczą się wszędzie. No excuses!
Co wybrać? Jak nosić? Najnowsze trendy i hity?
Na rękę, na nogę, na torebkę, na plecak, na rower, na co chcesz, załóż i błyśnij tej jesieni, a najlepiej rób to przez cały rok.
Oprócz wspomnianych już kamizelek dla dużych i małych, wkładanych przez głowę lub zapinanych z przodu, mamy prawdziwy odblaskowy róg obfitości. W czołówce są opaski samozaciskowe, zawieszki miękkie i twarde o setkach twarzy i kształtów, szelki dla dzieci i motocyklistów, odblaskowe akcesoria rowerowe, naklejki, nakładki na buty, czapki, torby, worki, odzież i… gadżety dla czworonogów, bo nasz przyjaciel pies też chce czuć się bezpiecznie. Na każdym artykule wykonamy dowolny nadruk, gdyż, jak trąbimy o tym już od 25 lat, drukujemy bez ograniczeń.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: